Knauf Knauf
Späť

Doska Knauf TOPAS

Doska Knauf TOPAS

Doska Knauf TOPAS je ideálna pre priečky a predsadené či šachtové steny, u ktorých sa vyžaduje vysoká únosnosť pre zavesenie predmetov prostredníctvom hmoždín. Jedná sa hlavne o priestory bytových kuchýň, kúpeľní, škôl, kancelárskych priestorov a pod. Knauf TOPAS je možné použiť aj ako výstužnú dosku v drevostavbách. Doska nie je vhodná pre priestory, kde hrozí poškodenie povrchu ( telocvične, sklady, chodby a podobne).

Detaily

Vlastnosti

  • vysoká únosnosť pre zavesené predmety
  • statická výstužná zavetrovacia funkcia
  • nehorľavá

Technické údaje

Vhodná pre systémy, priečok, predsadených a šachových stien a drevostavieb.

Súbory na stiahnutie

Názov Vydanie Typ dokumentu  
Doska Knauf TOPAS 06/2012 prospekt
 
Doska Knauf TOPAS 04/2017 vyhlásenie o parametroch PDF
 

Varianty produktu

druh varianty výrobku šírka mm dĺžka mm číslo produktu
Doska Knauf TOPAS hr.12,5 mm 1250 2750 608006


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.