Knauf Knauf
Späť

Knauf Fill&Finish Light

Knauf Fill&Finish Light

Ľahčený univerzálny tmel pre finálne tmelenie sadrokartónových dosiek, na celoplošné stierkovanie ako i k vytvoreniu ideálne hladkých a rovných povrchov na všetkých bežne dostupných minerálnych podkladoch. Pre vnútorné použitie.

Detaily

Vlastnosti

■ pripravený na okamžité použitie
■ nižšia hmotnosť o cca 35%
■ nižšia spotreba na m2
■ ručné i strojové spracovanie
■ ľahko brúsiteľný
■ po zriedení možnosť aplikácie systémom Airless

Technické údaje

 
  • Tmelenie spojov sadrokartónových dosiek s hranou AK s papierovou výstužnou páskou
  • Finálne tmelenie spojov sadrokartónových dosiek, kde základné tmelenie je prevedené so sadrovým tmelom Uniflott s výstužnou páskou
  • Celoplošné stierkovanie bežných stavebných podkladov
  • Spotreba pri celoplošnom stierkovaní: cca 1,2 kg /m2/1 mm
  • Odporúčaná hrúbka: 0 – 3 mm
  • Doba skladovania: 12 mesiacov od dátumu výroby
  • Teplota počas tmelenia 13°C - 25 °C

Súbory na stiahnutie

Názov Vydanie Typ dokumentu  
Fill&Finish Light 03/2022 technický list
Fill&Finish Light 04/2020 Vyhlásenie o parametroch PDF
   

Varianty produktu

druh varianty výrobku číslo produktu
Fill & Finish Light  vedro 4kg 715504
Fill & Finish Light  vedro 20 kg 104690


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.