Knauf Knauf
Späť

Fugenbreit

Fugenbreit

Škárovacia malta na báze cementu s prísadou kremičitého piesku pre vnútorné i vonkajšie obklady stien a podláh. Suchá maltová zmes je určená pre škárovanie obkladačiek rôznych druhov, predovšetkým je vhodná pre škárovanie dlaždíc z prírodného kameňa so škárami až do 12 mm.

Detaily

Vlastnosti

pre širokú škáru. Nízka nasiakavosť, ideálna pre škárovanie podláh,  vysoká odolnosť škáry, vzhľad škár s vysokou ochranou proti znečisteniu.

Technické údaje

  • šírka škáry 5-12 mm
  • doba zretia cca 5 min.
  • doba spracovateľnosti cca 2 hod.
  • pochôdzna po 12 hodinách
  • spotreba
Veľkosť obkladačky Spotreba
20x20 cm cca 1,3 kg/m2
30x30 cm cca 0,88 kg/m2
40x40 cm cca 0,66 kg/m2

Súbory na stiahnutie

Název Vydáno Typ dokumentu  
Fugenbreit 03/2023 karta bezpečnostných údajov PDF

Varianty produktu

druh varianty výrobku číslo produktu
Fugenbreit  vrece 5 KG, WEISS (soľ a korenie) 435774
 vrece 5 KG, GRAU 435792
 vrece 5 KG, HELLBRAUN 435793
 vrece 5 KG, DUNKELBRAUN 435794


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.