Knauf Knauf
Späť

Gelbband

Gelbband

Knauf Gelbband celoplošná stierka / sadrový tmel je výplňový a celoplošný tmel typ 3B podľa ÖNORM EN 13963, so špeciálnymi, na použitie upravenými prísadami. Knauf Gelbband je určený do vnútorných priestorov na celoplošné stierkovanie, na vypĺňanie škár a trhlín, ako i k vytvoreniu vysokokvalitných vyhladených povrchov na všetkých bežných stavebných podkladoch ako betónové prefabrikáty, monolitický betón, sadrokartónové dosky a omietky. Knauf Gelbband sa hodí taktiež na vypĺňanie stykových škár na betónových prefabrikátoch. Taktiež k vyrovnaniu nerovných stykov pri stropných alebo debniacich dielcoch ako aj na pretmelenie škár sadrokartónových dosiek (pomocou výstužnej pásky) a skrutiek.

Detaily

Vlastnosti

Prášková zmes na sadrovej báze.  Pripravená po zmiešaní s vodou na okamžité použitie. Po rozmiešaní je hmota bezhrudková. Má dobé výplňové vlastnosti, nekĺže po povrchu, výdatný, vláčny, neprepadáva sa , jednoduché nanášanie možné až do 0 mm. Dosiahnutie vysokokvalitného hladkého povrchu.

 

Technické údaje

  • doba spracovateĺnosti cca 60 min.
  • optinálna teplota počas spracovania 10 °C - 25 °C, teplota materiálu, podkladu a prostredia nesmie počas spracovania klesnúť pod 5 °C
  • spotreba: cca 0,3 kg/ m2
  • plošné spracovanie: cca 0,7 kg/ m2/ mm
  • skladujte na suchom mieste, na drevenom rošte po dobu 12 mesiacov od dátumu výroby uvedeného na obale, poškodené vrecia je potrebné vzduchotesne uzavrieť a spotrebovať ako prvé

Súbory na stiahnutie

Název Vydáno Typ dokumentu  
Gelbband 08/2018 technický list PDF
Gelbband 04/2013 vyhlásenie o parametroch PDF
Gelbband 02/2017 karta bezpečnostných údajov PDF
 

Varianty produktu

druh varianty výrobku číslo produktu
Gelbband 5 kg 525586
10 kg 526507
25 kg 525581


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.