Knauf Knauf
Späť

Som tiež na www.skaruj.sk

image

Vylepšená a múdra škárovacia hmota Knauf Fugenbunt

Spoločnosť Knauf prichádza na trh s vylepšenou škárovacou hmotou KNAUF FUGENBUNT. Nie je novinkou na trhu, ale testovaním našich pracovníkov v laboratóriach bola inovovaná. Zmenila svoj obal a má vylepšené vlastnosti ako stálofarebnosť, oteruvzdornosť a elastickosť a taktiež odoláva plesniam. Je určená pre škárovanie obkladov a dlažby rôznych formátov na stenách aj podlahách so škárami hrúbky od 2 do 8 mm vo vnútornom a vonkajšom prostredí. Jej nové vlastnosti ocenia nielen profesionálny obkladači, ale aj domáci majstri. Škárovacia hmota nevyteká zo škár a jednoducho sa nanáša. Obsahuje polymérne mikročastice, ktoré obsahujú farbivo, a práve preto sa nemôže stať, že škára vybledne. Jej farebnosť bude dlho žiarivá a žiadny z 23 odtieňov nevybledne. Je dostatočne elastická nato, aby preniesla objemové zmeny pri veľkoformátových dlaždiciach a mozaiky. V spojení s FUGEN – ELASTOM dosiahnem úžasné vlastnosti, ktoré vytvoria vodotesnú hmotu. Znížená nasiakavosť povrchu vytvára dokonalý DECO-EFEKT zabraňujúci usadeniu nečistôt. Zvýšená alkalita povrchu znemožňuje vzniku a rastu plesní.

Aká je vylepšená škárovacia hmota?

  • Výborne absorbuje vodu pri rozmiešaní hmoty
  • Homogénna krémová konzistencia umožňuje jednoduchú a ľahkú aplikáciu, bez následného vytekania hmoty zo škáry
  • Jednoduché odstránenie čerstvo nanesenej hmoty z obkladu
  • Skrátenie doby zatvrdnutia hmoty pred umytím povrchu, výrazne eliminuje možnosť vymytia farebných pigmentov
  • Zvýšenie výslednej pevnosti hmoty v škáre, zaisťuje vyššiu odolnosť voči mechanickému opotrebeniu

Všetky vylepšenia škárovacej hmoty FUGENBUND predstavujú jej vínimočné vlastnosti
Je INTUITIVA
Jednoducho vycíti, čo sa po nej chce. Vie, keď škáruje slinutú nasiakavú dlažbu a dokonle sa s ňou zlepí. Vie, že keď škárujete savý podklad a jednoducho si podrží vodu. Vždy s ňou jednoducho vyplníte škáry, a vždy ju ľahko umyjete hubou.

Je FLEXIBILNÁ
Je dostatočne pružná na to, aby preniesla zmeny teplôt podlahového vykurovania. Je dostatočne elastická, aby preniesla objemové zmeny či u veľkoformátových dlaždíc alebo mozajky.
Ak sa rozmieša s Knauf FUGEN - ELAST dosiahne vynikajúce vlastnosti, ktoré z nej urobia vodotenú hmotu.

Je STÁLOFAREBNÁ
Vplyvom zníženej nasiakavosti a polymérnych mikročastíc je farbivo veľmi dobre viazane do hmoty.
Nestane sa tak, že škára po krátkej dobe vybledne.

Je ODOLNÁ VOČI PLESNIAM
Úplná samozrejmosť! Snížená nasiakavosť povrchu vytvára dokonalý DECO - EFEKT zabraňujúci usadeniu nečistôt. Zvýšená alkalita povrchu znemožní rast plesní a húb. Neobsahuje žiadne biocídy, ktporé by mohli ohroziť Vaše zdravie.

Škárovacia homota je k dispozícii v 23 odtieňoch, ktoré farebne korešpondujú s odtieňmi sanitárnych silikónov.

Potrebujete narátať sptrebu škárovacej hmoty alebo vyskúšať ako spolu ladia farebné odtiene škárovačiek s dlažbou?
Chcete poradiť s pracovným postupom?
Všetko a mnoho viac nádete na www.skaruj.sk/
 Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.