Knauf Knauf
Späť

Máte doma alergika? Zvoľte sadrové omietky Knauf!

image

Hneď na začiatku je potrebné povedať, že sadrové omietky je možné v občianskej výstavbe použiť bez problémov prakticky kdekoľvek, to znamená vo všetkých interiérových miestnostiach vrátane bytových kúpeľní a kuchýň.
Je nevhodná len do priestorov, ktoré sú trvalo vystavené vlhkosti, ako sú napr. bazény, kde vlhkosť presahuje viac ako 70 %.
Vzhľadom k ich charakteru prinášajú investorovi nielen estetickosť, ale aj funkčnosť.
Sadrové omietky pôsobia príjemne na dotyk - "teplo"- je to dané tepelnou vodivosťou sadry  a taktiež kvôli svojmu neutrálnemu pH, čím pomáhajú v miestnosti udržiavať priaznivú klímu ideálnu pre alergikov. Sadra ako taká, má schopnosť absorbovať a opäť odovzdávať vzdušnú vlhkosť.
Skutočne veľmi dôležitou vlastnosťou sadrových omietok je jednoduchá spracovateľnosť, ktorá v porovnaní s bežnými vápenno- cementovými omietkami prináša radu výhod. Vyznačujú sa taktiež dobrou priľnavosťou, netvoria sa zmrašťovacie trhliny. Je možné ich realizovať i vo väčších hrúbkach ako bežné omietky, čo investor ocení hlavne pri rekonštrukciách. Sadrové omietky je možné spracovávať ručne i strojovo. Pri realizácii omietky v dvoch pracovných krokoch (dvoch vrstvách je nutné realizáciu urobiť metódou mokré do mokrého, aby sa zabezpečilo previazanie jednotlivých vrstiev. Ako finálnu vrstvu je nutné použiť interiérové paropriepustné difúzne otvorené farby.
Vlastnosti a kvalita sadrových omietok MP 75, MP 75 L a Rotband patrí dnes medzi absolútnu špičku, čo je dané tradičnou receptúrou a kvalitou použitých surovín. Realizačné spoločnosti ocenia ich priľnavosť, ľahkú spracovateľnosť a výdatnosť. Investor ich priateľskú cenu a rýchlosť vyhotovenia.

 

Súvisiace produkty

Súvisiace stránky

  • Obr  1

    Perfektné povrchy

    Sadra je jednej z najstarších stavebných materiálov vôbec. Už tisícročia je oceňovaná vďaka svojim vlastnostiam a komfortu, ktorý … Perfektné povrchy