Knauf Knauf
Späť

MP 75 L

MP 75 L

Ľahčená sadrová jednovrstvová omietka pre steny a stropy s vysokou výdatnosťou. Umožňuje vytvorenie jednovrstvovej omietky v hrúbke až 50 mm, je vhodná do všetkých vnútorných miestností vrátane domácich kuchýň a kúpeľní, kde vzdušná vlhkosť neprekračuje 70%. Určená predovšetkým pre strojné, ale aj ručné nanášanie na tehlové murivo, pórobetón, betón, vyzreté vápenno-cementové, cementové a sadrové omietky, sadrokartónové dosky a hrubé omietkové podklady. Je výdatná, ľahká pre spracovanie a umožňuje vytvoriť ideálne vyhladený povrch s výbornou paropriepustnosťou. Určená pre vnútorné použitie.

Detaily

Vlastnosti

  • pre strojové spracovanie
  • možné vytvoriť ideálne vyhladený povrch

Technické údaje

  • zrnitosť 0 - 1,2 mm
  • doba spracovania cca 180 minút
  • farba po vyschnutí béžovo-biela, svetlo šedá
  • minimálna vrstva omietky 8 mm
  • maximálny vrstva omietky 50 mm
  • skladujte v suchu na drevenom rošte cca 6 mesiacov

Súbory na stiahnutie

Název Vydáno Typ dokumentu  
MP 75 L 10/2016 technický list PDF
MP 75 L 03/2023 karta bezpečnostných údajov CZ PDF
MP 75 L 11/2015 karta bezpečnostných údajov PL PDF
MP 75 L 05/2016 vyhlásenie o parametroch PDF
MP 75 L 10/2020 karta bezpečnostných údajov DE PDF

Varianty produktu

 

druh varianty výrobku číslo produktu
Strojová sadrová omietka - ľahčená
MP 75 L
vrece 30 kg, CZ 133094
vrece 30 kg, PL 593644


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.