Knauf Knauf
Späť

Pre dokonalý vzhľad stavieb

Omietky a potery

KNAUF vyrába komplexný sortiment produktov na prípravu podkladu až po jeho dokonalý povrch. Penetračné nátery, sadrové a vápennocementové omietky. Potery vhodné na podlahové vykurovanie a samonivelizačné stierky do vnútorného aj vonkajšieho prostredia. Sortiment produktov pre dokonalé povrchy stien, stropov aj podláh.

Suché maltové a omietkové zmesi

image

Vďaka základnej filozofii podnikania firmy KNAUF sú omietkové zmesi vyrábané tak, aby boli maximálne šetrné voči životnému prostrediu. Osobitnú pozornosť si zasluhujú sadrové omietky a stierky, z nich najmä sadrová omietka Rotband https://www.knauf.sk/rotband), ktorá sa v Európe stala doslova legendou medzi omietkami a vďaka svojim unikátnym vlastnostiam je patentovo chránená na celom svete. Dokonale hladké povrchy stien a stropov a príjemná klíma v interiéri je dosiahnuteľná vďaka vlastnostiam omietky MP 75 L https://www.knauf.sk/mp-75-l). Vysokopevnostná a odolná omietka  MP 75 DIAMANT https://www.knauf.sk/mp-75-diamant) je overeným riešením pre miesta, kde hrozí poškodenie povrchov stien ako napríklad chodby obytných domov, školy, telocvične. Protipožiarna omietka VERMIPLASTER  https://www.knauf.sk/vermiplaster) zaisťuje ochranu konštrukcií pred požiarom až do 120 minút.
K omietkam KNAUF neodmysliteľne patrí aj dcérska spoločnosť PFT, ktorej omietací stroj PFT G4 sa stal najpredávanejším omietacím strojom v Európe.
Univerzálny liaty poter ESTRICH FE a FE 80 ALLEGRO FE 80 Allegro (knauf.sk) je vysoko výdatný a má ideálnu tepelnú vodivosť preto je vhodný aj pre podlahové vykurovanie. Samonivelačná cementová stierka 2-30 mm Samonivelačná cementová stierka 2 - 30 mm (knauf.sk) zabezpečí vyrovnanie nerovností vnútorných cemetových poterov a betónov v hrúbkach od 2mm – 30mm.Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.