Knauf Knauf
Späť

Vlhkosť - pre Knauf žiaden problém...

Vo vlhkých priestoroch je kladený dôraz na vlastnosti materiálov, ktoré musia byť nielen odolné voči vlhkosti, plesniam a korózii, no musia byť aj tvarovo stále. Spoločnosť Knauf má v ponuke systémové riešenia pre všetky kategórie priestorov, ktoré sú namáhané vlhkosťou. Na mieru je možné si vybrať ideálny a hospodárny systém pre každé prostredie.

 • image

  Vo vlhkých priestoroch sa kladie dôraz na vlastnosti materiálov, ktoré musia byť
  nielen odolné proti vlhkosti, plesniam a korózii, no musia byť aj tvarovo stále. Spoločnosť Knauf má
  v ponuke systémové riešenia pre všetky kategórie priestorov, ktoré sú namáhané vlhkosťou. Na mieru je možné si vybrať ideálny a hospodárny systém do každého prostredia.

  Všeobecne známu impregnovanú stavebnú dosku Knauf GKBI – tzv. zelenú dosku – je možné vďaka jej špeciálne impregnovanému jadru a oplášteniu špeciálnym kartónom použiť do priestorov so zv ýšenou vlhkosťou, napr. do bytov ých kúpeľní, kuchýň či špájz, čiže v prípade tzv. domácej vlhkosti.

  Doskou s najvyššou odolnosťou proti vlhkosti a plesniam je cementová doska AQUAPANEL Indoor, ktorá je na 100 % odolná proti vode a vl hkosti. Má dobrú priepustnosť vodných pár (faktor difúzneho odporu µ = 50). Cementové dosky sú odolné proti plesniam, tvarovo stále, nemenia svoju štruktúru ani pevnosť. Doska je vhodná do najviac exponovaných priestorov, ako sú napr. bazény,
  sauny, spoločné sprchy, práčovne, laboratóriá, veľ kokapacitné kuchyne,
  a vo vyhotovení Outdoor aj do exteriéru.

  Systém Drystar je založený na dokonale zladených komponentoch Drystar-Board , Drystar-Filler, skrutky Drystar a špeciálne montážne profily.
  Svojou rôznorodosťou je Knauf Drystar optimálnym riešením pre wellness, kryté bazény s kontrolovaným odvetraním, priestory v okolí sáun – šatne a relaxačné miestnosti, spoločné kúpeľne i WC.
  image
 • image
  Doska Knaud Drystar presvedčí svojou inovatívnou kombináciou Hight-tech tkaniny a vode odolného sadrového jadra. Doska je nehorľavá (A2-s1,d0) a zodpovedá typu GM-FH1IR podľa EN 15283-1, čiže o dosku s týmito parametrami
  GM- sadrová doska vystužená sklennou tkaninou
  F- Zvýšená odolnosť sadrového jadra proti vysokej teplote
  H1 - Znížena nasiakavosť dosky(pre Drystar < 3%)
  I- Zgvýšená tvrdosť povrchu
  R- Zvýšená tuhosť jadra.

  Vzhľadom na jednoduchú montáž, rovnakú ako pri bežných stavebných SDK doskách, ponúka širokú škálu využitia aj pre priestory s moderným dizajnom (frézované obklúky) Taktiež má výborné akustické vlastnosti, ktoré sú odvodené od vyššej hmotnosti dosky (10,8 kg/m2) pri hrúbke 12,5 mm

  Požiadavky budovy sú rôznorodé a to je dôvod, prečo spoločnosť Knauf ponúka profily a doplnky hneď v dvoch vyhotoveniach: profily s korozívnou ochranou C3 (vysoká) a korozívnou ochranou C5M (veľmi vysoká), zatriedenie profilov podľa normy STN EN ISO 12 944 - 2.  Aby bola zaistená ich dobrá rozoznateľnosť, profily sú potiahnuté na čierno (C3) a na modro ( C5M).

  Celý systém je vysoko odolný voči plesniam. S týmto faktom je spojené aj dokonalé uzavretie systému pomocou práškového tmelu Knauf Drystar - Filler, ktorý poskytuje taktiež overenú odolnosť voči plesniam. Tmel poskytuje výhody práškového a po zamiešaní s vodou aj pastózneho tmelu. Jedným tmelom sa realizuje nielen vyplnenie spojov, no je možné s ním vykonať tmelenie v kvalite Q1 – Q4. Doska Drystar je ideálnym podkladom pre obklad. V závislosti od požiadaviek je nutné použiť celoplošný tesniaci náter s príslušnými páskami pre rohy a kúty. Ak je ako finálna úprava povrchu plánovaná realizácia náteru je potrebné dosky Drystar celoplošne pretmeliť pomocou tmelu Drystar – Filler.

  So systémom Drystar Vás neprekvapia žiadne objemové a štrukturálne zmeny vplyvom vlhkosti.
   
  image

Dokumenty

Na stiahnutie

Názov Datum vydania Typ  
Knauf Drystar - Filler 03/2015 technický list PDF
Knauf Drystar - Board 03/2015 technický list PDF
Knauf Drystar 03/2015 brožúra PDF


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.