Knauf Knauf
Späť

XV. ROČNÍK CE∙ZA∙AR

image

  • Slovenská komora architektov každoročne organizuje podujatie, kde odborná porota určí najlepšie stavebné diela v danom roku, tak zvyšuje povedomie u širokej verejnosti o architektúre na Slovensku. Nominácie sú rozdelené do šiestich kategórií: rodinné domy, bytové domy, občianske a priemyselné budovy, obnova a prestavba, interiér, exteriér.
  • Na podujatí sa prezentuje to najlepšie z dielní slovenských architektov. Tento rok máme za sebou už XV. ročník tejto prestížnej architektonickej súťaže - CE.ZA.AR, kde je Knauf dlhodobo jedeným z hlavných partnerov. Na slávnostnom udeľovaní cien sa zúčastnili mnohé osobnosti, architekti a samozrejme aj zástupcovia spoločnosti Knauf, aby ocenili najlepšie diela za rok 2016. Nás teší aj to, že medzi nominovaným stavbami sa tento rok našli aj také, kde Knauf neponúkol len svoje produkty, no boli tam využité aj mnohé systémové riešenia

LAUREÁTI CE∙ZA∙AR 2016:
  • Rodinné domy - Rodinný dom pod Kalváriou, autori: Peter Šercel, Andrej Švec
  • Bytové domy - Bytové domy – Avana, autori: Matúš Polák, Martin Rezník, Silvia Kračúnová, Juraj Makový
  • Občianske a priemyselné budovy - Materská škola Guliver, autor: Richard Murgaš
  • Obnova a prestavba - Interiér rímskokatolíckeho kostola sv. Vavrinca v Brutovciach, autor: Tomáš Bujna
  • Interiér - Obchod Slávica, autori: Andrej Olah, Katarína Labáthová
  • Exteriér - Prístrešok a lávka na Straníku, autor: Michal Marcinov, Andrej Badin, Zuzana Demovičová, Peter Lényi, Ondrej Marko, Marián Lucký
image


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.