Knauf Knauf
Späť

...odpovede na najčastejšie otázky...

Často kladené otázky

Tu nájdete odpovede na mnohé z Vašich otázok. Alebo nám môžete zaslať svoj dotaz vyplnením kontaktného formulára.

Ktoré dosky sú vhodné pre realizáciu podhľadov v priestoroch bazénov?

Do priestoru bazému odporúčame dosky Knauf AQUAPANEL Indoor. Jedná sa o cementové dosky bez drevnej hmoty, ktorým nevadí mokré prostredie. Je potrebné však dbať na spávnu realizáciu podhľadu a správne použitie jednotlivých komponentov.

Potrebovala by som poradiť so skladbou suchej podlahy. Ide o rekonštrukciu, kde je v súčasnosti na betónovom strope násyp, trámiky a drevené dosky. Všetko sa odstráni až na betónovú dosku a je nutné urobiť novú skladbu podlahy, suchú, ktoá nebude zbytočne zaťažovať konštrukciu?

Ak je všetko odstránené až na betónovú dosku, potom sa na betónovú dosku položí fólia a na ňu sa nasype suchý podsyp Knauf Trockenschüttung PA v hr. 20 - 60 mm, ak je potrebné reslizovať podsyp vo väčšej hrúbke je nutné použiť SDK dosku, ktorá bude plniť funkciu roznášacej vrstvy. Samozrejme je možné ako vyrovnávaciu vrstvu použiť i tepelnú izoláciu EPS dosky a pod. Typ suchej podlahy sa volí v závislosti od typu miestnosti a zaťaženia. Ak chcete suchú sadrokartónovú podlahu F146, tak sú to dve sadrokartónové dosky, ktoré sú navzájom lepené pomocou tmelu Knauf Fugenfüller Leicht priamo na stavbe. Hrúbka podlahy je 25 mm. Táto podlaha je vhodná do všetkých obytných priestororv ( obývacie izby, hotelové izby, bytové kúpelne ( s príslušnou úpravou). Pre väčšie zaťaženie priestorov odporúčame sadrovláknitú podlahu Knauf Vidiwall, alebo sadrovláknitú podlahu Knauf BRIO. Knauf Brio sa vyrába v hrúbkach 18 a 23 mm.

Akú požiarnu odolnosť majú sadrokartónové dosky?

Sadrokartónové dosky a ko také požiarnu odolnosť nemajú. Majú len triedu reakcie na oheň, stanovenú v súlade s STN EN 13501-1. Požiadna odolnosťč sa udáva len na konštrukčný systém, ako napr. systém priečok, podhľadov, šachtových stien a pod.

Výpočet spotreby škárovacích hmôt

Na výpočet orientačnej spotreby škárovacích hmôt je potrebné zadať dĺžku/ šírku a hrúbku obkladu a tiež požadovanú šírku škáry. Odporúčame Vám navšťíviť www.skaruj.sk, na ktorej si jednoducho spotrebu vypočítate!

Odkaz na www.skaruj.sk

Aké lepidlo je vhodné na lepenie obkladu na umakart?

Na lepenie obkladov na umakart odporúčame použiť disperzné lepidlo Knauf Superkleber. Taktiež je možné použiť i fexibilné lepidlo Knauf Flexkleber. Pred aplikáciou je nutné podklad napenetrovať. pomocou Knauf Spezialhaftgrund. Lepidlo Knauf Superkleber sa vždy používa len na lepenie obkladov, na lepenie dlažby je lepšie použiť lepidlo Knauf Flexkleber.

Čím je možné odstrániť zvyšky škárovacej hmotyú malty z povrchu obkladov a dlažieb?

Cementový povlak z cementových škárovacích mált je možné odstrániť pomocou prípravku Zementschleierentverner, hrubšiu nečistotu a zvyšky hmoty je možné odstrániť pomcou prípravku Knauf Steinreiniger.

Ktorý z produktov Knauf je najvhodnejší na lepenie umelého kameňa v exteriéry?

Na vonkajšiu pokládku a lepenie umelého kameňa sa odporúča použiť flexibilné lepidlo Knauf Flexkleber Weiss, alebo Knauf Flexkleber. Odporúča sa lepidlo aplikovať metódou butter - floating, čo znamená, že sa lepidlo nanáša ako na podklad, tak i na odklad.

Chcel by som v RD nalepiť mramorovú dlažbu. Aké lepidlo a škárovaciu hmotu mi viete odporučiť? Dlažba bude veľkoformátová a biela.

Na lepenie veľkoformátovej mramorovej dlažby odporúčame lepidlo Knauf Flexkleber Weiss. Toto lepidlo je špecálne určené na lepenie prírodného a umelého kameňa a mramoru, lebo nevrzniká "sivé" zakalenie na povrchu mramora či kameňa. Je možné ho použiť aj do exteréru. Pri lepení dlažby odporúčame lepidlo ako na podklad tak aj na lepenú dlaždicu tzv. metódou buttering floating. Pred lepením dlažby je vhodné opatriť podklad penetračným náterom, ktorýzaistí zníženie nasiakavosti a zvýšenie priľnavosti k podkladu, napr. Hĺbkovou penetráciou. Na škárovanie odporúčame použiť škárovaciu hmotu Knauf Fugenbunt, ktorá je vhodná pre hr. škáry 2-8 mm. Škárovacia malta sa vyrába cca v 20 farebných odtieňoch.

Aké omietky sú vhodné do interiéru rodinného domu?

Do interiéru rodinného domu sú najvhodnejšie sadrové omietky ako napr. MP 75, MP 75L, rotband, Goldband. Výhodou sadrových omietkom je, že sa nemusí vkladať výstužná sieťka celoplošne, ale len v miestach prechodov materiálov. Sadrové omietky je možné realizovať v hrúbkach od 5 -50 mm. Omietky MP 75 a MP 75 L je možné realizovať strojovo. Pred aplikáciou sadrových omietok je nutné podklad napenetrovať vhodným penetračným náterom, ktorý je závislí od podkladu.

Možu sa sadrové omietky realizovať ak je na stavbe teplota pod 0 °C resp. okolo 0°C?

Nie, sadrové omietky je možné realizovať ak teplota, prostredia a podkladu počas spracovania je min. +5 °C. Lepšia teplota na spracovanie sadrových omietok je cca 12 °C. Pri nížších teplotách môže omietka nedostatočne vykryštalizovať, čím sa zníži pevnosť a môže dôjsť k jej opadávaniu. max. teplota je spracovanie omietky je však +25 °C.

Potrebujete v panelovom dome opraviť opadané omietky? Podkladom sú klasické betónové panely, hrúbka omietky sa pohybuje v závislosti na krivosti panelu od 5 do 20 mm. Má Knauf univerzálny produkt, ktorý by spĺňal všetky požiadavky?

Na opravu opadaných omietok v byte hrúbky od 5 do 20 mm odporúčame sádrovú omietku Knauf Rotband. Panely je nutné pre aplikáciou tejto omietky opatriť penetračným náterom Knauf Betokontakt, ktorý zaistí zníženie nasiakavosti a zvýši prídržnosť sadrovej pomietky. Následne aplikujte sadrovú omietku Knauf Rotband, ktorú je možné aplikovať v hrúbkach 5-50 mm. Sadrová omietky je dostupná v baleniach 4,16 a 30 kg a je k dispozícii v marketoch Hornbach a OBI.

Napíšte nám

Odkaz

Oslovenie *