Knauf Knauf
Späť

Knauf Bratislava

Knauf na Slovensku

Na začiatku 90. rokov bola spoločnosť Knauf už svetoznámou zavedenou značkou a bola len otázka času, kedy sa rozhodne investovať vo východnej Európe, vzhľadom k zmenám politického a ekonomického režimu.

Knauf na Slovensku

Spoločnosť Knauf Bratislava pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993. Spoločnosť Knauf sa stala priekopníkom a inovátorom na slovenskom trhu lebo ako prvá priniesla sadrokartónovú dosku ako súčasť dômyselného stavebného systému. Od tých čias sa pojem „suchá výstavba“  na trvalo udomácnil v našom stavbárskom slovníku.
Spojením všetkých súčastí suchej výstavby Vám Knauf momentálne ponúka celý rad systémov suchej výstavby v podobe priečok, podhľadov, predsadených i šachtových stien. Akustické, požiarne, statické vlastnosti na tieto systémy sú podložené skúšobnými protokolmi tak, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie požiadavky. Okrem suchej výstavby sú  dôležitou súčasťou aj suché omietkové zmesi a stavebná chémia. Aby bol Knauf ľahko dostupný pre všetkých ponúka svoj sortiment aj v DIY marketoch ako je OBI, Hornabach a Bauhaus.


Ponúkame riešenia pre:
Suchú výstavbu (systémy – estetika, požiarna ochrana, akustika, vlhké priestory;
suché/zdvojené/dutinové podlahy, sadrové a minerálne kazety, izolácie),
omietky – sadrové, vápenno – cementové, tenkovrstvé stierky,
potery- sadrové, cementové, samonivelačné,
stavebnú chémiu - lepenie a škárovanie obkladov, čistenie a ošetrenie povrchov ,
sanáciu betónov.

Unikátne riešenia :
KNAUF VERMIPLASTER  - Špeciálna protipožiarna sadrová omietka, zaisťuje pasívnu ochranu tvarovo zložitých oceľových, plechových a betónových prvkov pred požiarom v stanovených hrúbkach.

Špeciálne systémy:
Spoločnosť Knauf ponúka pre svojich zákazníkov komplexné riešenia

Protipožiarnych systémov
V požiarnom katalógu nájdu naši zákazníci kompletné certifikované návrhy konštrukcií s presnou špecifikáciou triedy požiarnej odolnosti.
Uvedené kombinácie opláštení boli skúšané akreditovanými skúšobnými zariadeniami.  Spoločnosť Knauf ponúka i  opláštenia stavebných dielcov, či už pomocou omietkovej zmesi Knauf Vermiplaster alebo pomocou dosiek Knauf Fireboard.

Vlhkých priestorov
Vo vlhkých priestoroch je kladený dôraz na vlastnosti materiálov, ktoré musia byť nielen odolné voči vlhkosti, plesniam a korózii, no musia byť aj tvarovo stále. Na mieru je možné si vybrať ideálny a hospodárny systém pre každé prostredie.
Všeobecne známu impregnovanú stavebnú dosku Knauf GKBI – tzv. „ zelenú“ dosku, systém Knauf DRYSTAR či doska s najvyššou odolnosťou proti vlhkosti a plesniam je cementová doska AQUAPANEL Indoor/Outdoor, ktorá je 100%- odolná voči vode a vlhkosti.

Akustiky
Z hľadiska akustiky nie je dôležité len vyplnenie vzduchovej medzery medzi oplášteniami, veľmi dôležité je samotné opláštenie.
Práve takéto dosky s vynikajúcimi vlastnosťami ponúkame. Opláštenie pomocou RED PIANO, DIAMANT, SILENBOARD. Pomocou týchto dosiek sa budete  cítiť aj doma ako v kine, či v nahrávacom štúdiu.
Administratívne priestory budú bez ozveny, stačí použiť Cleaneo Akustik – špeciálne dierované dosky, ktoré dotvoria priestor nielen esteticky, ale aj akusticky.

A ďalšie špeciálne produkty ...
Knauf Safeboard (RTG ochrana), Horizontboard, Danoline (akustické povrchy), zdvojené, dutinové suché podlahy, produkty zo skupiny TS ( sanácia železobetónových konštrukcií), produkty Baumarkt  penetračné nátery ( Betokontakt, Grundierung, Tiefengrund a pod.), lepidlá ( Felxkleber, Fliesenkleber), škárovanie hmoty, silikóny a ešte oveľa viac...

Výrobné závody Knauf

 • image

  Závod Knauf v Počeradoch

  Výroba sadrokartónových dosiek Knauf

  Ročná produkcia až 22 miliónov m2 dosiek

  Viac...

  Závod Knauf Počerady zahájil oficiálnu výrobu koncom roku1994 a ročne je schopný vyprodukovať až 22 miliónov m2 dosiek. Závod Počerady bol prvou fabrikou v skupine Knauf, ktorá začala na výrobu sadrokartónových dosiek využívať len priemyselne vyrábaný sadrovec, elektrosadrovec z blízkej elektrárne. Od roku 2007 je závod na výrobu sadry umiestnený v objekte susednej elektrárne Počerady, skôr prevádzkovaný spoločnosťou ČEZ, dnes neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti Knauf. Elektrosadrovec, alebo REA sadra, vzniká pri procese odsírenia plynov v uhoľných elektrárňach. Ide o vysoko kvalitný, s prírodným sadrovcom zrovnateľný produkt, ktorý nemá naviac žiadnu ekologickú záťaž. Výroba sadrokartónových dosiek Knauf je zaradená do ekologického programu, ktorý významným spôsobom prispieva k zlepšeniu životného prostredia.
  Okrem tradičných sadrokartónových dosiek a profilov sa v závode od r. 2010 vyrábajú aj dosky Knaud Diamant, sadrokartónové dosky so zvýšenou pevnosťou, tvrdosťou a zvukovoizolačnými vlastnosťami, doska Massivbauplatte a najnovším prírastkom je doska Knauf RED Piano -protipožiarna akustická doska. 
  Doteraz sa v závode vyrobilo cca 400 miliónov  m² sadrokartónových dosiek.

  Skryť
 • image

  Závod Knauf v Kbeloch

  Výroba maltových a omietkových zmesí

  Ročná produkcia až 180 tisíc ton

  Viac...

  Továreň v Kbeloch nadväzuje na pôvodnú prevádzku. Továreň bola postavená v roku 1979 a v r. 1982 bola uvedená do prevádzky, bolo to prvé zariadenie tohto druhu na území vtedajšej Československej republiky.
  Dnešná fabrika, ktorá je súčasťou spoločnosti Knauf, prešla rozsiahlou modernizáciou a jej slávnostné znovuotvorenie prebehlo v r. 1997. Závod vyrába ucelenú radu produktov: murovacie malty, vápennocementové a sadrové omietky, sanačné omietky, minerálne omietky, betóny, stierky, škárovacie hmoty a lepidlá.
  Ročná produkcia suchých omietkových a maltových zmesí vyrábaných vo výrobnom závode Knauf činí 180 tisíc ton ročne, pričom doteraz bolo vyprodukovaných cca 4 mil. ton suchých zmesí.

  Skyť

Súvisiace stránkyDo sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.