Knauf Knauf
Späť

Kvalita pre škáry a finálne povrchové úpravy

Perfektné povrchy

Sadra je jednej z najstarších stavebných materiálov vôbec. Už tisícročia je oceňovaná vďaka svojim vlastnostiam a komfortu, ktorý vytvára. Knauf je jedným z najskúsenejších výrobcov sadrových tmelov, stierok a omietok.

Spoľahlivé a vždy vysoko estetické

Sadrové tmely, stierky a omietky majú rovnakú hodnotu pH ako ľudská pokožka.
Nie je nad pocit, žiť v príjemnej klíme s dobrým ovzduším. Knauf to umožňuje použitím sadry. K Vašej spokojnosti môže prispieť dvojakým spôsobom. Na jednej strane vyžarovaním tepla a na druhej strane ochranou pred ohňom pri nebezpečenstve požiaru.
Na prvý pohľad to znie ohromujúco: človek nepotrebuje kúrenie na to, aby sa ohrial. Sám produkuje teplo a neustále ho vydáva do svojho okolia - aj vo vykurovaných miestnostiach. Najlepšie sa cíti, ak je rozdiel medzi telesnou teplotou a okolím malý. Skúste raz vziať do rúk rôzne materiály. Zistíte, že vyvolávajú rôzne vnímanie tepla. Sadrokartón napríklad dáva pocit tepla a poskytne vám pocit pohodlia.Dôležitá je však aj vlhkosť vzduchu. V zime by mala byť 40-45%, v lete 50-60%. To sa dá ľahko dosiahnuť, pretože sadra pozostáva z množstva malých pórov, ktoré v prípade potreby vlhkosť zachytávajú a ak príliš klesne, znovu ju uvoľňujú do miestnosti
 

Mohlo by vás zaujímať...

 • image

  Knauf Perfect Surfaces. Hospodárnosť. Majstrovstvo. Dokonalosť.

  Viac...
 • image

  Ochrana vnútorného rohu profilom Knauf Las Vegas

  Viac...
 • image

  Aplikácia tmelu valčekom

  Viac...
 • image

  Ochrana vnútorného rohu papierovou výstužnou páskou

  Viac...
 • image

  Ochrana vonkajšieho rohu priečky profilom Dallas

  Viac...

Sadrové tmely

Sadrokartónovým tmelom možno tmeliť dosky v požadovaných kvalitách Q1-Q4 ( závisle od druhu tmelu), ale taktiež je možné po použiť aj na vyrovnanie  alebo na celoplošné tmelenie omietok, betónových a prefabrikovaných dielcov. Vďaka relatívne rýchlemu tuhnutiu je možné pomocou nich vyrovnať i rozsiahlejšie diery a nedokonalosti v podklade. Vďaka tomu urobíte viacero krokov s jedným produktom.
Sadrové tmely sa jednoducho spracovávajú, majú veľmi dobrú priľnavosť k podkladu a výdatnosť. Podliehajú minimálnym objemovým zmenám a preto sa takmer neprepadávajú.

 

Chcete sa dozvedieť viac? Kliknite sem!

Sadrové stierky

So sadrovými stierkami Knauf vytvoríte obdivuhodne hladký, prípadne gletovaný - hladený povrch. Sú predurčené ako podhľadová vrstva pod náter alebo pod tapety. Sadrové hladené stierky sa v porovnaní so štukovými ľahko opravujú. Sú brúsiteľné už po niekoľkých hodinách, a preto sú vhodné tam, kde je prácu potrebné rýchlo ukončiť.

Sadrové omietky

Sadrové omietky je možné použiť prakticky kdekoľvek, vo všetkých interiérových miestnostiach vrátane kuchýň a kúpeľní. Nehodí sa len do trvalo vlhkých priestorov, ako sú napríklad bazény, kde vlhkosť štandardne presahuje 70 %. Vzhľadom k ich charakteru sú príjemné na pohľad i na dotyk.

Sadrové omietky pôsobia "teplo", čo je dané tepelnou vodivosťou sadry. Vďaka svojmu neutrálnemu pH pomáhajú udržiavať v miestnostiach priaznivé klíma vhodné najmä pre alergikov. Sadra ako taká má schopnosť absorbovať a opäť odovzdávať -"vydýchavať"- vzdušnú vlhkosť. Preto sú sadrové omietky schopné regulovať mikroklímu v priestore a tým prispievať k zdravému bývaniu. Skutočne veľmi dôležitou vlastnosťou sadrových omietok je ľahká spracovateľnosť, ktorá v porovnaní s bežnými vápennocementovými omietkami prináša radu výhod. Sadrové omietky majú vysokú priľnavosť k podkladu, nevytvárajú sa na nich zmrašťovacie praskliny a sú spracovateľné ručne i strojovo.
 

Súvisiace stránkyDo sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.