Knauf Knauf
Späť

W11 Priečky Knauf s oceľovou podkonštrukciou Priečky s oceľovou podkonštrukciou, opláštené sadrokartónovými doskami Knauf.

id-108886-step-06.jpg

Deliace priečky vhodné do bytových priestorov, administratívnych budov a škôl apod. Vo variante s rôznymi požiadavkami na akustiku a požiarnu odolnosť.

Systémy

W 111 Priečka s oceľovou podkonštrukciou a jednovrstvovým opláštením SDK doskami Knauf.

W111.cz jednoplášťová příčka

Jednoduchá konštrukcia s jednovrstvovým opláštením

Priečky tejto konštrukcie sú vhodné pre rozdelenie priestoru v bytoch a v priestoroch, kde nie sú kladené vysoké požiadavky a nároky na vzduchovú nepriezvučnosť.  Zámenou štandardných dosiek Knauf WHITE - GKB, za dosky RED Piano alebo Diamant je možné dosiahnuť lepšie hodnoty vzduchovej nepriezvučnosti. Spĺňa taktiež požiadavku na požiarnu odolnosť.

W 112 Priečka s oceľovou podkonštrukciou a dvojvrstvovým opláštením SDK doskami Knauf.

W112.cz dvouplášťová příčka

Jednoduchá podkonštrukcia s dvojvrstvovým opláštením

Deliace priečky vhodné do priestorov, kde sú kladené vyššie nároky na vzduchovú nepriezvučnosť. Zámenou štandardných dosiek Knauf WHITE - GKB - za dosky Knauf RED Piano alebo Knauf Diamant je možné dosiahnuť lepšie  akustické hodnoty, taktiež zaisťuje vyššiu požiarnu odolnosť.

W 113 Priečka s oceľovou podkonštrukciou a trojvrstvovým opláštením SDK doskami Knauf.

W113.cz trojplášťová příčka

Jednoduchá podkonštrukcia s trojvrstvovým opláštením

Pre dosiahnutie vyšších priečok, zaručujú vyššie akustické parametre a taktiež dosahujú vyššiu požiarnu odolnosť.

W 115 Priečka s oceľovou podkonštrukciou a opláštením SDK doskami Knauf.

W115.cz mezibytová příčka

Konštrukcia so zdvojenými profilmi a dvojvrstvovým opláštením

Priečky je možné použiť aj ako medzibytové deliace konštrukcie, no sú vhodné i do priestorov, kde sú kladené vyššie nároky na vzduchovú nepriezvučnosť. V závislosi od použitého typu dosky je možné dosiahnuť lepšie hodnoty vzduchovej nepriezvučnosti či požiarnej odolnosti.
 

W 116 Inštalačná priečka s oceľovou podkonštrukciou a opláštením SDK doskami Knauf.

W116.cz instalační příčka

Inštalačná priečka s dvojitou podkonštrukciou a dvojvrstvovým opláštením

Priečky sú vhodné pre vedenie inštalácií, napr. vodovodné, kanalizačné potrubie a pod. Konštrukcia sa najčastejšie oplášťuje impregnovanými doskami Knauf GREEN.
 

Dokumenty

Na stiahnutie

Detail Názov Dátum vydania Typ  
W11 Knauf sadrokartónové priečky 2/2020 technický list


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.