Knauf Knauf
Späť

Knauf vo sveteSpojenie tradície a inovácií

Skupina Knauf

Z rodinnej firmy, rodina firiem

 • Alfons a Karl Knaufovci

  Vznik spoločnosti Knauf...

  Na začiatku

  bola idea...

  Viac...

  V 30. rokoch minulého storočia boli bratia Knaufovci, stavební inžinieri, fascinovaní stavebnou surovinou - sadrou. V roku 1932 získali bratia Alfons a Karl Knaufovci ťažobné práva na ťažbu sadrovca. O rok neskôr vybudovali v nemeckom Perl an der Mosele prvý závod na výrobu sadry. Tím položili základy dnešnej spoločnosti Knauf.

  Skryť
 • image

  r. 1949 - Závod na výrobu sadry Iphofen

  r. 1949

  Nový závod Knauf

  Viac...

  Rok 1949 je kľúčovým míľnikom spoločnosti Knauf - v severobavorskom meste Iphofen bol najprv vybudovaný závod na  výrobu sadry, v súčasnosti má spoločnosť Knauf v Iphofene svoje hlavné sídlo. V polovici 60. rokov predstavila spoločnosť Knauf prvú strojne spracovateľnú omietku MP 75, taktiež vyvinula potrebné omietačky a čerpadlá. Začali sa vyrábať i liate potery na báze anhydritu.

  Skryť
 • image

  Knauf - líder v inováciách

  60. - 80. roky

  V Iphofene akceleroval rast rodinnej spoločnosti, ktorá bola vnímaná ako inovátor v stavebných materiáloch

  Viac...

  1958 - Komplexný systém suchej výstavby, vrátane príslušenstva a nástrojov potrebných na spracovanie.
  1970 - Knauf prvý krát investuje do materiálu, ktorý neobsahuje sadru - do perlitu.
  1978 -
  Knauf pokladá základný kameň svojej divízie izolačných materiálov, spoločnosť prevzala závod na výrobu sklenej vlny v Shellbyvill v USA.

  Skryť
 • image

  Knauf dnes...

  Z rodinného podniku, rodina podnikov

  Dnes má spoločnosť Knauf zastúpenie na všetkých 5 kontinentoch, vo viac ako 80 krajinách sveta a má približne 220 výrobných závodov a predajných organizácií.

  Viac...

  Spojením všetkých súčastí suchej výstavby Vám Knauf momentálne ponúka celý rad moderných systémov suchej výstavby v podobe priečok, podhľadov, predsadených i šachtových stien. Akustické, požiarne, statické vlastnosti na tieto systémy sú podložené skúšobnými protokolmi tak, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie požiadavky. Okrem suchej výstavby sú  dôležitou súčasťou aj suché omietkové zmesi a stavebná chémia. V roku 2014 dosiahla skupina Knauf so svojimi 26 500 zamestnancami na celom svete obrat 6,4 mld. Eur.

  Rodinný podnik
  Od svojho začiatku sa spoločnosť Knauf premenila z rodinného podniku, na rodinu podnikov, ktoré však ostávajú v rodinnom vlastníctve. V 80. rokoch sa ujali vedenia synovia Nikolaus a Baldwin Knaufovci. V mnohých podnikoch zastávajú vedúce funkcie členovia rodiny Knauf.  V súčasnej dobe riadi skupinu Manfred Grundke ( od r. 2008) a Alexander Knauf ( od roku 2013). Nikolas a Baldwin Knaucovci prešli v roku 2008 do výboru akcionárov a každý rok sa striedajú vo funkcii predsedu.
   

  Skryť
Viac o skupine Knauf

Súvisiace stránky

 • Počerady_fabrika_titul_web

  Knauf na Slovensku

  Na začiatku 90. rokov bola spoločnosť Knauf už svetoznámou zavedenou značkou a bola len otázka času, kedy sa rozhodne investovať vo … Knauf na Slovensku