Knauf Knauf
Späť

Knauf vo sveteSpojenie tradície a inovácií

Skupina Knauf

Z rodinnej firmy, rodina firiem

 • Alfons a Karl Knaufovci

  Vznik spoločnosti Knauf...

  Na začiatku

  bola idea...

  Viac...

  V 30. rokoch minulého storočia boli bratia Knaufovci, stavební inžinieri, fascinovaní stavebnou surovinou - sadrou. V roku 1932 získali bratia Alfons a Karl Knaufovci ťažobné práva na ťažbu sadrovca. O rok neskôr vybudovali v nemeckom Perl an der Mosele prvý závod na výrobu sadry. Tím položili základy dnešnej spoločnosti Knauf.

  Skryť
 • image

  r. 1949 - Závod na výrobu sadry Iphofen

  r. 1949

  Nový závod Knauf

  Viac...

  Rok 1949 je kľúčovým míľnikom spoločnosti Knauf - v severobavorskom meste Iphofen bol najprv vybudovaný závod na  výrobu sadry, v súčasnosti má spoločnosť Knauf v Iphofene svoje hlavné sídlo. V polovici 60. rokov predstavila spoločnosť Knauf prvú strojne spracovateľnú omietku MP 75, taktiež vyvinula potrebné omietačky a čerpadlá. Začali sa vyrábať i liate potery na báze anhydritu.

  Skryť
 • image

  Knauf - líder v inováciách

  60. - 80. roky

  V Iphofene akceleroval rast rodinnej spoločnosti, ktorá bola vnímaná ako inovátor v stavebných materiáloch

  Viac...

  1958 - Komplexný systém suchej výstavby, vrátane príslušenstva a nástrojov potrebných na spracovanie.
  1970 - Knauf prvý krát investuje do materiálu, ktorý neobsahuje sadru - do perlitu.
  1978 -
  Knauf pokladá základný kameň svojej divízie izolačných materiálov, spoločnosť prevzala závod na výrobu sklenej vlny v Shellbyvill v USA.

  Skryť
 • image

  Knauf dnes...

  Z rodinného podniku, rodina podnikov

  Dnes má spoločnosť Knauf zastúpenie na všetkých 5 kontinentoch, vo viac ako 80 krajinách sveta a má približne 220 výrobných závodov a predajných organizácií.

  Viac...

  Spojením všetkých súčastí suchej výstavby Vám Knauf momentálne ponúka celý rad moderných systémov suchej výstavby v podobe priečok, podhľadov, predsadených i šachtových stien. Akustické, požiarne, statické vlastnosti na tieto systémy sú podložené skúšobnými protokolmi tak, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie požiadavky. Okrem suchej výstavby sú  dôležitou súčasťou aj suché omietkové zmesi a stavebná chémia. V roku 2014 dosiahla skupina Knauf so svojimi 26 500 zamestnancami na celom svete obrat 6,4 mld. Eur.

  Rodinný podnik
  Od svojho začiatku sa spoločnosť Knauf premenila z rodinného podniku, na rodinu podnikov, ktoré však ostávajú v rodinnom vlastníctve. V 80. rokoch sa ujali vedenia synovia Nikolaus a Baldwin Knaufovci. V mnohých podnikoch zastávajú vedúce funkcie členovia rodiny Knauf.  V súčasnej dobe riadi skupinu Manfred Grundke ( od r. 2008) a Alexander Knauf ( od roku 2013). Nikolas a Baldwin Knaucovci prešli v roku 2008 do výboru akcionárov a každý rok sa striedajú vo funkcii predsedu.
   

  Skryť
Viac o skupine Knauf

Súvisiace stránky

 • Počerady_fabrika_titul_web

  Knauf na Slovensku

  Na začiatku 90. rokov bola spoločnosť Knauf už svetoznámou zavedenou značkou a bola len otázka času, kedy sa rozhodne investovať vo … Knauf na Slovensku


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.