Knauf Knauf
Späť

MP 75

MP 75

KNAUF MP 75 je jednovrstvová omietka na steny a stropy do vnútorneho prostredia - ako sú kancelárske budovy, bytová výstavba a miestnosti s obvyklou vlhkosťou vzduchu (vrátane domácich kuchýň a kúpelní). Je vhodná pre strojové spracovanie (napr. PFT G4). Min. hrúbka omietky je 8 mm, bežná 10 - 15 mm. Pri omietaní stropov je nutné dodržať max. hrúbku 15 mm. V prípade potreby vyrovnania väčších hrúbok je nutné previesť montáž podhľadu napr. KNAUF D112, D113. Špeciálne zloženie omietky umožňuje vytvoriť perfektne hladký povrch.

Detaily

Vlastnosti

  • sadrová omietka pre steny a stropy
  • umožňuje vytvproenie jednovrstvej omietky v hrúbke 8 do 50 mm
  • vhodná pre strojné spracovanie, aplikácia na murivo z pílených tehál, pórobetón, betón, vápennocementové, cementové a sadrové omietky, SDk dosky a hrubé omietkové podklady
Suchá maltová zmes je zložená z anorganických pojív, plnív a hygienicky nezávadných chemických zušľachťujúcich psad. Kvalita je trvalo sledovaná v laboratóriu výrobného závodu. Výrobok nesie označenie CE.

Technické údaje

  • spotreba cca 1,05 kg/1 m2/1 mm
  • odporúčaná min. hrúbka 8 mm
  • zrnitosť do 1,2 mm
  •  pred aplikáciou je potrevbná penetrácia podkladu

Súbory na stiahnutie

Název Vydáno Typ dokumentu  
MP 75 11/2016 technický list PDF
MP 75_CZ 03/2023 karta bezpečnostných údajov PDF
MP 75_CZ 02/2013 vyhlásenie o parametroch PDF
MP 75_PL 11/2015 karta bezpečnostných údajov PDF
MP 75_PL 05/2016 vyhlásenie o parametroch PDF
MP 75_DE 10/2020 karta bezpečnostných údajov PDF

Varianty produktu

druh varianty výrobku číslo produktu
Strojová sadrová omietka
MP 75
vrece 30 kg, CZ 104697
vrece 30 kg, PL 93851


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.