Knauf Knauf
Späť

Akustika plná hravosti...

Knauf na svojej novej akustickej doske Cleaneo RE doslova rozhýbal svoje dierovanie a dal mu podobu nie rovnako veľkých obdĺžnikov, ktoré sú nepravidelne, ale akusticky nesmierne účinne rozmiestnené. Symbióza designu a funkčnosti. Ruky Spájajúce kvalitný design s vysokým akustickým účinkom.

 • image

  Knauf na svojej novej akustickej doske Cleaneo RE doslova rozhýbal svoje dierovanie a dal mu podobu nie rovnako veľkých obdĺžnikov, ktoré sú nepravidelne, ale akusticky účinne rozmiestnené. Symbióza designu a funkčnosti, spájajúca kvalitný design s vysokým akustickým účinkom.

  S Cleaneo Akustik RE prináša Knauf ako prvý na trh akusticky účinné sadrové dosky s ortogonálnym dierovaním v rôznych veľkostiach, usporiadané nelineárne. Táto nová designová varianta umožňuje posun priestorovej akustiky na novú súčasnú úroveň. Pravouhlé otvory sú zdanlivo náhodne rozmiestnené v ploche dosky a prepožičiavajú podhľadu doposiaľ neznáme napätie a život. Nie je to náhoda. Nový design bol vyvinutý samotnými architektmi. Konkrétne interiérovým architektom a dizajnérom prof. Rudolfom Schrickerom z ateliéru Schricker v Coburgu (Nemecko). Nové dierovanie, s dierovým podielom 13,6%, je nie len zaujímavé a vizuálne pútavé, ale aj akustiky pohltivé.

  image
 • image

  Montáž zrýchľuje aj zosadzovanie dosiek bez montážnej pomôcky (u SK hrán pomôcka fixovala vzdialenosť dierovania v škárach). Dosky sa k sebe zosadia vždy modrým pruhom k červenému, zarovnajú sa smerom podľa okraja dosky a tvar hrany zaistí zhodnou osovou vzdialenosťou dierovanie ako v ploche dosky. Vítanou pomôckou pri montáži je i špeciálna špachtľa na tmelenie dierovaných dosiek. Škára sa zatmelí Uniflottom, nechá sa zatvrdnúť a potom sa touto sklonenou špachtľou zrežete. Výrez v nej zaistí mierny prebytok tmelu v škáre, ktorý kompenzuje mierne zmrštenie tmelu pri vysychaní.  Následne sa škára len ľahko prebrúsi.

  Dosky sú naďalej štandardne vyrábané s Cleaneo efektom, teda schopnosťou dosky odstraňovať z ovzdušia zápach (cigaretový dym, pachy z kuchyne a pod.) ako aj škodlivé látky typu formaldehyd, emisie zo zmäkčovadiel v oblečení, retardéry horenia z nábytku, oblečenia a pod.

  V závislosti na spôsob využívania konkrétneho priestoru je možné s dierovaním Knauf Cleane RE riešiť i špeciálne požiadavky  ako požiarnu ochranu EI 30 až EI 90 (ako systém ,,strop pod stropom´´), odolnosť proti úderu loptou, samonostné podhľady alebo predsadené steny s hlukovým absorbérom.

  image

Dokumenty

Na stiahnutie

Názov Datum vydania Typ  
Knauf Cleaneo RE Akustik 01/2019 prospekt PDF
Knauf Cleaneo UFF Akustik 09/2018 technický list PDF


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.