Knauf Knauf
Späť

Nové komplexné riešenia KNAUF pre pasívnu požiarnu ochranu budov

image

PRE VYŠŠIU BEZPEČNOSŤ

Knauf doteraz ponúkal protipožiarne riešenia na báze sadrokartónových dosiek. Teraz, vďaka aktuálnym požiadavkám, môžete získať oveľa viac. Knauf FIREWIN je nová značka pre pasívnu požiarnu ochranu vytvorená špeciálne pre architektov, projektantov a stavebných inžinierov. Nová rada výrobkov zahŕňa doskové systémy a omietky pre požiadavky na rôznorodú protipožiarnu ochranu.

SERVIS A KNOW-HOW OD ODBORNÍKOV
Vysoký štandard a podpora zákazníckeho servisu Knauf sa vzťahuje aj pre FIREWIN: naši odborníci sa svojimi znalosťami požiarnej ochrany v oblasti suchej výstavby Vás podporia telefonicky, online aj priamo na stavbe.

VÝHODY PRE PROJEKTANTOV A REALIZAČNÉ FIRMY
Spoľahlivá ochrana proti požiaru, presne tak, ako si prajete, je otázkou kvality. Predsa len váš výber ovplyvňujú aj ďalšie faktory: ekonomické riešenie, jednoduché spracovanie a spoločná podpora komplexných úloh. FIREWIN je kombináciou osvedčenej kvality, testovania a prísnych požiadaviek na pasívnu požiarnu ochranu. Vďaka tomu máte istotu pri projektovaní aj samotnej realizácii a majitelia a obyvatelia budov sa môžu cítiť bezpečne.

Požiarna ochrana - ideálne riešenie bez kompromisov

image

KNAUF RED PIANO
Protipožiarna doska GKF s lepšími akustickými vlastnosťami. Hodí sa všade tam, kde sú potrebné kvalitné zvukovoizolačné konštrukcie a navyše už netreba použiť žiadne špeciálne a oveľa drahšie akustické dosky. 

KNAUF FIREBOARD
Sadrovláknitá špeciálna protipožiarna doska je určená do konštrukcií, v prípade ktorých sa očakáva vysoká požiarna odolnosť. Knauf Fireboard je sadrovláknitá doska vystužená skleným vláknom. Na jej povrchu nenájdete kartón, ako je to pri iných sadrokartónových doskách, ale špeciálnu sklenú tkaninu, ktorá jej dáva vynikajúce protipožiarne vlastnosti.

KNAUF VERMIPLASTER Indoor
Nehorľavá sadrová omietka pre použitie v iteriéri. Je určená pre pasívnu požiarnu ochranu oceľových podkladov, plechu alebo betónu, ako sú oceľové a železobetónové nosníky a stĺpy, železobetónové stropy a steny alebo železobetónové spriahnuté stropy s trapézovým plechom.

KNAUF SIBATERM Outdoor
Nehorľavá cementová omietka, ktorá vypĺňa Vermiplastrom nepokrytú oblasť priestorov s vyššou vlhkosťou do 85%. Je určená pre pasívnu požiarnu ochranu oceľových stĺpov a nosníkov.

VIAC O PRODUKTOCH


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.