Knauf Knauf
Späť

FISCHBACHER-HAUS, GROSSKAROLINENFEL

image
O stavbe
Stavebník: Robert und Susanne Fischbacher, Großkarolinenfeld
Architekt: Bauherren und A. Maicher
Odborné poradenstvo: Knauf Gips KG
Spracovateľ: Tesárstvo A. Maicher, Karl Hechenberger
Stavebné úlohy: Stropy, podlahový systém, omietky a fasáda
Použité výrobky: dosky Knauf Diamant, Silentboard, Soundboard,
Knauf Pocket Kit – systém pre posuvné dvere, omietka Easyputz

Rodinný dom rodiny Fischbacherovcov je kompletne postavený z trvalo udržateľných materiálov, akými sú drevo, kameň, sadrokartón a sklo. Aj vďaka tejto kombinácii materiálov bola dosiahnutá ideálna energetická optimalizácia budovy.

Projekt

Rodinný dom rodiny Fischbacherovcov je kompletne postavený z trvalo udržateľných materiálov, akými sú drevo, kameň, sadrokartón a sklo. Aj vďaka tejto kombinácii materiálov bola dosiahnutá ideálna energetická optimalizácia budovy.

Na konštrukciu vnútorných stien boli použité dosky Knauf Diamant, ktoré zabezpečili veľmi dobrú akustiku a rovnako aj mechanickú odolnosť. Obzvlášť dôležitá je akustika hlavne pri stropnej konštrukcii, ktorú v tomto prípade zabezpečil zavesený podhľad s doskami Knauf Silentboard. Finálna úprava vnútorných stien bola riešená dekoračnou omietkou Knauf Easyputz. V rámci efektívneho a pohodlného prevedenia dverí, bol použitý systém pre posuvné dvere Knauf Pocket Kit.Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.