Knauf Knauf
Späť

image

Hydroizolácia podkladu vodonepriepustnou tkaninou

Podklady, ktoré budú v neustálom styku s vlhkosťou alebo vodou, či už v exteriéri, alebo v interiéri, treba pred uložením dlažby alebo obkladu vhodne zaizolovať. Na rizikové podklady, napr. poškodené trhlinami, možno použiť tesniacu a oddeľovaciu tkaninu v kombinácii s tesniacim elastickým pásom, ktorý je určený na utesnenie dilatačných škár, pracovných medzier a spojov steny s podlahou alebo steny so stenou. Odtokové vpuste a priechody potrubí je potrebné utesniť systémovými manžetami, rohy a kúty zas vopred tvarovanými bandážami určenými na tento účel.

Stiahnite si celý aplikačný postup v PDF
Zdroj: Stavebné materiály 1  2022


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.