Knauf Knauf
Späť

Miletičova 60

Miletičova 60

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O STAVBE
       
Názov stavby:   Miletičova 60
Umiestnenie:   Bratislava
Účel stavby:   bývanie, kancelárie
Realizácia:   2015 - 2017
Architekt:   Bluhm Partner s.r.o.
Projektant:   Viest architekti s. r. o.
Developer:   PROFINEX holding s.r.o.
Generálny dodávateľ: YIT Slovakia a.s.
Realizátor suchej výstavby: STAVEX plus s.r.o.
Systémové riešenia Knauf: Knauf RED Piano, Knauf DIAMANT
Na konci Miletičovej ulice postupne rastie a pretvára sa starý administratívny komplex, ktorý dostal „nový šat“ nielen z vnútra, ale i z vonka.  
Urbanistický dizajn, kvalitné materiály, detaily - aj takto by sa dal v skratke zhrnúť projekt a jeho realizácia. Spoločnosť PROFINEX holding oslovila prestížne architektonické štúdio, ktoré prinieslo zaujímavé nápady a riešenia. Na fasáde sa premietne tep mesta v podobe vertikálnych línii, za použitia nových moderných materiálov. Interiér bytov bude zhotovený už v štandarde a s kuchynskou linkou, takže po prevzatí bytu sa môžu noví majitelia bytov okamžite nasťahovať.
 

Projekt

V polyfunkčnom objekte našli svoje miesto nielen byty, no na prvých dvoch podlažiach sa nachádzajú administratívne a obchodné priestory. V podzemných podlažiach sa nachádza parkovací dom s kapacitou viac ako 100 parkovacích miest.
Rezidenčná časť začína na treťom podlaží, záujemcovia si mohli vybrať z jedno a dvojizbových bytov, apartmánov, či mezonetov. Každý byt má balkón, alebo veľkometrážne okno s moderným subtílnym presklením. Milovníci nádherných výhľadov si prídu na svoje z terás, ktoré sú súčasťou mezonetov.
Projektanti sa totiž natoľko popasovali s pôvodne malým a nezaujímavým priestorom, že každý dvojizbový byt má veľkorysý odkladací priestor, či už na šatník, bicykel, fotokomoru, či odvážnejší aj na nahrávacie štúdio. Zaujímavosťou bude aj dizajnovo riešený foyer, ktorý developer plánuje realizovať zo živých rastlín, stromov a veľkoformátových zrkadiel.

V polyfunkčnom objekte Miletičova 60 boli okrem štandardných systémov suchej výstavby, použité aj špeciálne akustické podhľady, akustické predsadené steny a medzibytové priečky Knauf.
Akustické podhľady vyžadovali špecifický prístup, nakoľko nebolo možné zabezpečiť izolovanie krokového hluku, klasicky – vložením izolácie po konštrukcie podlahy. Vyžadovalo si to  špecifické riešenie – systém D112a.sk jednosmerná spodná konštrukcia bola k nosnej konštrukcii kotvená pomocou priamych akustických závesov, s gumovým tesnením, celá konštrukcia bola opláštená akustickou a protipožiarnou doskou Knauf Diamant.
Akustika bola hlavnou požiadavkou aj pre predsadené steny, ktoré boli v prevedení W623.sk, kotvené taktiež cez priamy záves s gumovým tesnením. Opláštenie bolo realizované z dosiek Knauf RED Piano. Za zmienku stojí aj realizácia medzibytových priečok W118 v prevedení W115 RC 3, jedná sa o bezpečnostné priečky s dvojitou konštrukciou, s vloženým plechom 0,6 mm.
Na stavbe sme realizovali akustické skúšky vybraných konštrukcií, ktoré vyšli nad normou stanovené limitné hodnoty.

UMIESTNENIE

Miletičova 5327/60, 821 08 Bratislava

Nájsť cestu

Súvisiace stránkyDo sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.