Knauf Knauf
Späť

Knauf RED Piano - Vaše vstupenka na koncert ticha

image

Na stiahnutie

Knauf RED Piano PDF

Knauf RED Piano - vstupenka na koncert ticha

Novinkou medzi doskami Knauf je sadrokartónová doska RED Piano, ktorá nájde uplatnenie v rôznych typoch akustických konštrukcií. Jej použitie bude smerovať všade tam, kde je potrebné dosiahnuť kvalitné konštrukcie pre akustickú izoláciu medzi miestnosťami bez toho, aby bolo potrebné použiť špeciálne a oveľa drahšie akustické dosky. Nová sadrokartónová doska kompletizuje portfólio produktov Knauf v oblasti vzduchovej nepriezvučnosti. Tým pádom je možné nastaviť akustickú konštrukciu presne podľa požiadaviek projektanta/investora. Stačí si zvoliť tú správnu. 

 Pretože je sadrokartón zdanlivo jednoduchý druh konštrukcie, môžeme ho rozdeliť z hľadiska zvukovej izolácie do niekoľkých výkonnostných tried. Tieto triedy sú zjednodušene dané typom konštrukcie a použitými doskami prípadne ich kombináciou. Zatiaľ čo na začiatku výkonnostnej rady je základná bežná biela doska Knauf WHITE (GKB), na opačnom konci na nachádzajú dosky Knauf Diamant (hmotnosť 12,8 kg/m2 pri hrúbke 12,5 mm) a Knauf Silentboard (hmotnosť 18 kg/m2 pri hrúbke 12,5 mm). Nová sadrokartónová doska Knauf RED Piano sa výkonnostne nachádza niekde medzi týmito doskami. V základných skladbách priečok W111, W112 resp. W115 je možné dosiahnuť použitím dosky Knauf RED Piano zlepšenie vzduchovej nepriezvučnosti o cca 3 dB a viac* oproti konštrukciám z dosiek Knauf WHITE. Podobne ako v iných prípadoch je možné jednotlivé dosky kombinovať, tak aby boli dosiahnuté akustické parametre alebo aj zvýšené mechanické parametre. Napríklad u konštrukcie W115 je možné kombináciou dosky Knauf RED Piano a Knauf Diamant dosiahnuť zlepšenie vzduchovej nepriezvučnosti o cca 6 dB a viac* oproti konštrukciám z dosiek Knauf WHITE.
Sadrokartónová doska Knauf RED Piano je vaša vstupenka do neuveriteľne výkonného a tichého sveta špeciálnych sadrokartónových dosiek.

  • Štandardne aj ako protipožiarna doska DF podľa EN 520
  • V základných skladbách priečok Knauf W111,W112, W115 zvýšenie vzduchovej nepriezvučnosti oproti štandardným systémom .
  • V systéme W115 v kombinácii Knauf Red Piano + Knauf Diamant má konštrukcia zvýšenú odolnosť voči mechanickému zaťaženiu a ešte lepšiu nepriezvučnosť
  • Štandardná výroba aj vo verzii impregnovanej sadrokartónovej dosky do vlhkého prostredia DFH2 podľa EN 520
  • Skúšky prevedené pre všetky typy profilov CW50, CW75, CW100
  • V cene štandardnej protipožiarnej dosky.


*Poznámka: Hodnota zlepšenia je závislá od konkrétneho systému.

 

Súvisiace produktyDo sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.