Knauf Knauf
Späť

POWER-ELAST

image

Vysoko kvalitná MS polymérová hmota

Vlastnosti

  • Pretierateľná už po 4 hodinárch
  • Veľmi jednoduché spracovanie
  • Veľmi nízke zmrašťovanie
  • Vynikajúca odolnosť proti poveternostným podmienkam a UV žiareniu
  • Nelepivý povrch vďaka úplnému preschnutiu
  • Takzmer bez zápachu

Spôsob použitia

  • Vnútorné a vonkajšie použitie. Pre trvale pružné utesnenie napojovacích a rohových škár v kúpelniach medzi murivom, betónom a omietkou v oblasti suchej výstavby a pri maliarskych prácach a ďalej k utesneniu škár okolo okien. Aj bez penetračného náteru priľne k viacerým podkladom, ako napr. betónu, drevu, sádrokartonovým doskám, sadre, plastickým hmotám, kovu, sklu, keramike, zrkadlu, kameňu, pórobetónu, korku, PVC, atď. Pre lepenie, resp. utesnenie izolačných pásov Knauf Abdichtungs- und Entkopplungsbahn v miestach styku a ďalej tesniacich manžiet a pásov Knauf Hydroflex.


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.