Knauf Knauf
Späť

PRIZNAJ FARBU!

PRIZNAJ FARBU!

image

Trh sa v priebehu času vyvíja, to čo bolo v móde pred pár rokmi, dnes už neplatí. Výrobcovia preto upravujú sortiment podľa toho ako sa uberá dopyt. Škárovacie hmoty sú priamym účastníkom tohto procesu. Je potrebné povedať, že v kurze sú už dlhšie veľkoformátové obklady aj dlažba, ktorá si vyžaduje používať menšie škáry. Takisto sa menia požiadavky na farby škárovacích hmôt. Pestrofarebná škála farieb sa stala minulosťou, a tak sa dnes uprednostňujú jemnejšie odtiene. Dôvody sú prozaické a súvisia s udržateľnosťou farebného odtieňa pri používaní. Udržiavať škáru v perfektnej čistote a dbať na to, aby bol zvolený odtieň ako nový, to je v praxi sizyfovská práca. Ale pri zemitých farbách určitých odtieňov to vlastne nevadí, pretože šedý odtieň zostane šedým aj po niekoľkých rokoch

ZEMITÉ ODTIENE ŠKÁROVAČIEK

image

KNAUF zásadným spôsobom upravil farebnú škálu svojich škárovacích hmôt. Vychádza z trendových zemitých odtieňov, ktoré sú elegantné, nadčasové a zároveň ukludňujúce. Citlivo vybraná škála farieb škárovacích hmôt Fugenbunt tak uspokojí vaše široké požiadavky. Pritom si zachová svoje štandardné vlastnosti, ako tomu bolo doteraz. Pripomeňme si hlavné benefity škárovacích hmôt: elasticita, stálofarebnosť, odolnosť voči plesniam, oteruvzdornosť a prispôsobivosť k materiálu obkladu.

Tí, ktorí nedajú dopustiť na menšie formáty obkladu, napríklad pri rekonštrukcii chalupy, alebo historického objektu, alebo to proste inak nejde, nemusia zúfať. Pre vytvorenie pohľadovo širšej a efektívnejšej škáry je tu ponuka škárovacích hmôt Fugenbreit. Tie sú hrubšie, s prísadou kremičitého piesku a je s nimi možné realizovať škáry až do šírky 12 mm.

Pre veľkoformátovú, slinutú dlažbu a pre použitie v podmienkach vysokého vlhkostného alebo tepelného zaťaženia (sprchové kúty alebo terasy) sa používa špeciálna škárovacia hmota Flexfuge Universal, ktorá je v ponuke v štyroch najžiadanejších odtieňoch. Umožňuje vytvoriť spoľahlivú a funkčnú škáru v šírke 2 - 15 mm

SILIKÓNY A ICH FARBY

image

Spoločne s novými farbami škárovacích hmôt bola zjednotená aj farebná ponuka silikónových tmelov. Objem tmelu v tube 310 ml bol zachovaný. Nový dizajn balenia prispieva k ľahkej identifikácii tmelu a tým uľahčuje aj orientáciu remeselníka pri nákupe materiálu.

NÁŠ TIP!
Koľko vriec škárovačky a lepidiel budete potrebovať pre váš projekt? Pozrite na naše stánky www.skaruj.sk, na ktorých rýchlo a ľahko spotrebu materiálu vypočítate.Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.