Knauf Knauf
Späť

Mníchov, Nemecko

image
O stavbe
Stavebník: Baugenossenschaft Unter- und Oberschließheim
Odborné poradenstvo: Knauf Gips KG
Spracovateľ: V+E Das-Bau-Team GmbH
Stavebné úlohy: Steny
Použité výrobky: dosky Knauf Diamant X, RED Piano / GKF

Jedná sa o nadstavbu poschodia v 7 siedmych obytných budovách, ktoré sú spojené do troch blokov. Okrem obytných podlaží je súčasťou nadstavby aj úžitkové podkrovie, ktoré slúži ako skladový priestor

Projekt

Ide o nadstavbu poschodia v 7 siedmych obytných budovách, ktoré sú spojené do troch blokov. Okrem obytných podlaží je súčasťou nadstavby aj úžitkové podkrovie, ktoré slúži ako skladový priestor.

Obvodové nosné steny tvorené drevenou rámovou konštrukciou z KVH hranolov sú zo strany exteriéru opláštené statickými doskami Knauf Diamant X. Zo strany interiéru sa ako priame opláštenie použila OSB doska, na ktorú sa priamo uchytávali dosky Knauf RED Piano / GKF. Finálna úprava exteriérových stien sa realizovala pomocou omietky Knauf SM700 Pro.Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.