Knauf Knauf
Späť

Panorama City

Panorama City

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O STAVBE
       
Názov stavby:   Panorama Towers
Umiestnenie:   Bratislava
Účel stavby:   bývanie
Realizácia:   2013 - 2016
Architekt:   Ricardo Bofill Taller de Arquitectura
Projektant:   P-T, spol. s r .o.
Developer:   J&T Real Estate a.s.
Generálny dodávateľ: Chemkostav a.s.
Realizátor suchej výstavby: MPL STAVING spol. s.r.o. (jedna veža)
Systémové riešenia Knauf: Knauf RED Piano, Knauf RED GREEN, Knauf DIAMANT

Panorama City je bytový komplex, ktorý vyrástol na nábreží Dunaja, neďaleko Slovenského národného divadla a nákupnej galérie Eurovea. Najvyššie obytné veže na Slovensku majú 112 metrov a 33 podlaží. Vo vežiach sa nachádza 606 bytov, ktoré poskytujú unikátny výhľad na Bratislavu. Súčasťou Panorama City sú i obchodné priestory v parteri. V budúcnosti pribudne aj kancelárska časť nazývaná Panorama Business.

Projekt

Veže Panorama City sa ako najvyššie obytné veže na Slovensku stali zaujímavou súčasťou novej bratislavskej panorámy.Ide o mimoriadne kvalitný bytový projekt v skvelej lokalite, priamo v centre Bratislavy neďaleko dunajskej promenády, kde je nových moderných bytov málo a bude stále menej.

Okrem úžasných výhľadov, efektívnych dispozícií, kvalitného štandardného vybavenia a bývania v centre hlavného mesta neďaleko dunajskej promenády ocenia jeho obyvatelia i bratislavská verejnosť aj park, ktorý vznikne pod oknami veží.

V polyfunkčnom objekte Panorama City boli okrem štandardných systémov suchej výstavby použité aj špeciálne systémy samonosných protipožiarnych podhľadov a bezpečnostných priečok. Na požiarnu ochranu dilatácie fasády bol tiež navrhutý špeciálny systém.
Samonostné podhľady s požiarnou odolnosťou vyžadovali osobitý prístup - systémy D131 boli navrhnuté vo finkcii samostatného predelu. Sú umiestnené na chodbách, kde riešia požiarnu odlnosť zhora aj zdola na 60 minút. Toto špeciálne riešenie bolo použité preto, lebo neexistovala možnosť klasického zavesenia pohľadu kvôli ištaláciám TZB. Za zmienku stojí aj realizácia medzibytových priečok Knauf W115 s dvojitou podkonštrukciou s dvojitým opláštením, obojstranne. Daný systém W115 s vloženými plechmi umožnil dosiahnuť výborné akustické vlastnosti (STN EN 73 0532) a taktiež bezpečnostné kritériá.

UMIESTNENIE

Landererova 6068/1, 811 09 Bratislava, Slovensko

Nájsť cestu

Súvisiace stránky

 • DSC_2949

  Bezpečnostné konštrukcie

  Na medzibytové priečky sa stále častejšie využívajú bezpečnostné sadrokartónové konštrukcie. Nové bezpečnostné konštrukcie od … Bezpečnostné konštrukcie
 • cutout-123534-detail-picture-1.jpg

  D13 Samonosné podhľady (D13.sk)

  Samonosné podhľady kotvené do stien D13 Samonosné podhľady (D13.sk)
 • 1125017_50164151

  Požiarna ochrana stavebných konštrukcií

  Jednou z rozhodujúcich vlastností stavebných konštrukcií je ich požiarna odolnosť t.j. doba, po ktorú sú stavebné konštrukcie schopné … Požiarna ochrana stavebných konštrukcií


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.