Knauf Knauf
Späť

Možnosti riešení sú nekonečné

Suchá výstavba

Dodržanie tradičnej nemeckej kvality a precíznosti je záväzkom pre celú rodinnú firmu KNAUF. Kto chce budovať moderne, kvalitne a efektívne siahne po produktoch KNAUF. S nimi vyriešite aj požiadavky, ktoré nie je možné dosiahnuť masívnymi konštrukciami. Suchá výstavba je vďaka tomu stavebným štýlom, ktorý má svoje miesto v novej výstavbe, prestavbách aj renováciách starších stavieb.

Sadrokartónové dosky Knauf základ suchej výstavby

image

Sadrokartónové dosky KNAUF sú určené na montáž priečok, stropných podhľadov, suchých omietok, predsadených a šachtových stien na systémové oceľové profily KNAUF, alebo na drevené podkonštrukcie. Do seba zapadajúca systémová technika ponúka hospodárne riešenia v novostavbách alebo pri rekonštrukciách starších stavieb.
Systémový prístup, zaručí, že stavebné dielo dokáže splniť najrozličnejšie požiadavky: ochrana pred požiarom, zvuková izolácia, tepelná izolácia, tvorivé aspekty, ochrana pred žiarením alebo stavebno-fyzikálne (napr. vyššia nosnosť, statika). Viac o systémoch KNAUF zistiíte v KNAUF ACADEMY https://www.knauf.sk/knauf-academy)
Výhodou stavebných systémov KNAUF je ľahká spracovateľnosť, nízka hmotnosť (malé statické zaťaženie objektov), malá dopravná a energetická náročnosť, rýchlosť a komplexnosť riešení.
 Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.