Knauf Knauf
Späť

S produktmi Knauf zistíte, že možnosti riešení sú nekonečné

Suchá výstavba

Suchá výstavba sa rozvinula v posledných rokoch k modernému, racionálnemu stavebnému štýlu pre výstavbu, prestavbu a renovácie stavieb. Pomocou našich produktov vyriešite akékoľvek požiadavky, ktoré nie je možné dosiahnuť tradičným spôsobom výstavby a klasickými masívnymi konštrukciami. Kto chce budovať moderne, kvalitne a efektívne siahne po produktoch Knauf.

Sadrokartónové dosky základ suchej výstavby

image

Základom suchej výstavby sú sadrokartónové dosky, ktoré sú určené pre montáž priečok, stropných podhľadov, suchých omietok, predsadených a šachtových stien na oceľové profil, poprípade na drevené laty. Do seba zapadajúca Knauf systémová technika je použiteľná vo všetkých častiach budov. Ponúka hospodárne riešenia v novostavbách alebo pri rekonštrukciách starých stavieb.
Systémová rozmanitosť spočíva v tom, že môže spĺňať najrozličnejšie požiadavky - napr. stavebno-fyzikálne požiadavky, ochrana pred požiarom, zvuková izolácia, tepelná izolácia, tvorivé aspekty, ochrana pred žiarením, atď.
Výhodou stavebných systémov Knauf je ľahká spracovateľnosť, nízka hmotnosť ( malé statické zaťaženie objektov), malá dopravná a energetická náročnosť, rýchlosť a komplexnosť riešení, suchý stavebný proces.


 Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.