Knauf Knauf
Späť

W55 Nosné obvodové steny Nosné obvodové steny s drevenými rámami

id-4057-kn04057.jpg

Nosné obvodové steny s drevenými rámami pre drevostavby.

Systémy

W 551Nosná obvodová stena drevostavby

W551.cz nosná obvodová stěna

Nosná obvodová stena opláštená doskami Red Green, Diamant alebo Vidiwall z vonkajšej strany a z vnútornej strany doskami White, Red alebo Diamant

Stena je vhodná pre drevostavby samostatne stojaca. Z vnútornej strany steny môže byť zrealizovaná predsadená stena, v ktorej môžu vieš inštalácie.
 

W 553 Nosná medziobjektová obvodová stena pre drevostavby.

W553.cz nosná meziobjektová stěna

Nosná medzobjektová stena opláštená doskami Red Piano, Red Green, Diamant alebo Vidiwall z vonkajšej strany a z vnútornej opláštená doskami White, Red Piano, Red Green, Diamant alebo Vidiwall

Táto stena sa používa tam, keď sú dve drevostavby vedľa seba. Každá stavba má svoju stenu.

W 555 Vnútorná nosná stena pre drevostavby.

W555.cz nosná vnitřní stěna

Nosná vnútorná stena opláštená doskami Knauf Red Piano, Diamant alebo Vidiwall

Tiež vo variante s inštalačnou predstenou.

W 557 Nosná medzibytová vnútorná stena pre drevostavby

W557.cz nosná mezibytová vnitřní stěna

Nosná mezibytová vnútorná stena opláštená doskami Knauf RED Piano alebo Knauf Diamant

Tiež vo variante s inštalačnou predstenou

Dokumenty

Na stiahnutie

Detail Název Dátum vydania Typ  
W55 Nosné obvodové steny 08/2009 technický list


Do sadrokartónových stien môžete pokojne zavesiť obrazy, poličky, ale aj ťažšie nábytkové kusy, ako sú napríklad kuchynské skrinky.

Sadrokartónové priečky môžu mať omnoho lepšie akustické parametre než murované steny s rovnakou hrúbkou. Vhodná kombinácia sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie dokáže eliminovať všetky zvuky zo susednej miestnosti.

Zelené sadrokartónové dosky sú stvorené do vlhkých priestorov, ako sú napríklad domáce kúpeľne. Impregnácia v jadre aj na povrchu dosky zabezpečí, že steny v kúpeľni odolajú zvýšenej vlhkosti.

Do sadrokartónových konštrukcií netreba pracne sekať drážky na rozvody a vedenie inštalácii. Priečky môžu mať rozličnú hrúbku, aby sa do nich všetko bez problémov zmestilo.

Ochráťe všetky poklady vášho domova, bezpečnostnými konštrukciami zo špeciálnych sadrokartónových dosiek, ktoré sú pevné a extrémne odolné proti nárazom a mechanickému namáhaniu.

Systémové riešenia Knauf s protipožiarnymi sadrokartónovými doskami vykazujú vysokú odolnosť proti pôsobeniu ohňa. Môžete mať konštrukcie s požiarnou odolnosťou až 120 minút - čo je čas, ktorý vás ochráni pred ohňom.